Blog

Cephe ve İnşaatın Yolu

2

Cephe Kaplama Sistemleri

Binalarda kullanılan cephe kaplama sistemleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Farklı malzemelerin farklı kombinasyonlarda kullanılması ile ortaya çıkan sonuç binaların çok daha özel görünmesine neden olmaktadır. Tekniklerin değişik sonuçlar vermesi beklentilerin karşılanması açısından çok önemlidir.

Cephe Kaplama Sistemleri ve Binalara Sağlanan Avantajlar

Kurumsal binaların dışlarındaki kaplamalar buraya gelen önemli misafirleri karşılayan ilk ev sahiplerdir. Bundan dolayı da kurumların prestijleri için dış cephelerin görüntüsü çok önemlidir. Bunların dışında da cephe kaplamanın çok farklı avantajları bulunmaktadır. söz konusu avantajlardan bazıları şu şekildedir:

 •  Yapıların daha estetik görünmesini sağladığı gibi çevreye de karşıda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

   Beklentiler karşılanmakta ve binaların çok daha estetik ve çok daha şık bir görünüme kavuşması bu sistemler ile mümkün olmaktadır.

   Bu sistemlerin farklı avantajları bulunduğu gibi farklı şekillerde kullanılabilmektedir yani fonksiyoneldir.

   Binanın yükünü azaltması açısından çok önemlidir.

   Isı ve ses yalıtımında çok iyi sonuçlar vermektedir.

   Binaların değerini yükseltmektedir.

   Enerji tasarrufu sağlanması bakımından oldukça etkilidir.

Cephe Kaplama Sistemleri Çeşitleri

Yukarıda sıralanan maddelerin dışında bu sistemlerin sağlamış olduğu farklı avantajlar da bulunmaktadır. Avantajların bazıları kullanılan malzeme ve tercih edilen sisteme göre farklılık göstermektedir. Cephe kaplama sistemleri oldukça farklı çeşitlere sahiptir ve kullanıcılar kendi tercihlerine göre bunlardan bir tanesini seçerek binalarına uygulatabilmektedir. Uygulanan sistemlerden bazıları şunlardır:

 •  Strüktürel Silikon Cephe

   Alüminyum Kapı Pencere

   Klasik Kapaklı Cephe

   Fibercement

   Yarı Kapaklı Cephe

   Kompakt Laminant

   Transparan Dış Cephe

   Işıklık / Skylight Sistemleri

   Kompozit Panel

Cephe Kaplama Sistemleri ile İlgili Diğer Hususlar

Belirtilen bu sistemlerin her birisi farklı avantajlara sahiptir ve binalara farklı bir görünün farklı özellikler kazandırmaktadır. Binaların kimliğine göre bu seçeneklerden bir tanesinin tercih edilmesi önemli bir avantaj sağlayacaktır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu sistemler adeta bir kimlik haline dönüşmekte ve kurumların ya da şirketlerin reklamları bunlar ile yapılmaktadır. Binalara gelen, önünden geçen ya da uzaktan gören kişilerin bu cephe kaplama sistemlerinden mutlaka etkilenmesi gerekmektedir. Böylece binalar sürekli olarak reklam yapan önemli bir araç haline gelecektir.

AŞAMA YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen arayın!
Web Tasarım

Web Tasarım ve Hosting Hizmeti Tarafımızdan Sağlanmaktadır.